חברות וחברים לענף הקולנוע והטלוויזיה,
ערן ריקליס, אסנת טרבלסי, אורי רוזנווקס ואני רוצים לשלוח את הטכסט המצורף לראש הממשלה בצרוף כמה שיותר חתימות של אנשי קולנוע וטלוויזיה. לא עצומה, פשוט מכתב עם שמות של אנשים טובים שאכפת להם. אם אתם מסכימים לנוסח, אנא שילחו לי בפרטי או ציינו כאן את הסכמתכם לכך ששמכם המלא וגם המקצוע שלכם יצורפו למכתב.
הנה הנוסח:

לכבוד ראש ממשלת ישראל
מר בנימין נתניהו

מזה כמה שנים שוהים כאן מבקשי מקלט מאריתראה וסודן הם הגיעו לכאן כמוצא אחרון, כפליטים, הם ילדו כאן ילדים, הם עובדים – כשנותנים להם, הם חולמים חלומות על חיים טובים יותר. ועכשיו ממשלת ישראל וחברי כנסת ישראל רוצים לגרש את האנשים הללו. אין דרך מורכבת יותר לתאר את המעשה מלבד לומר: זהו גירוש פשוטו כמשמעותו עם כל המורכבות האיומה של המעשה ותוצאותיו. מבקשי המקלט מאריתריאה ומסודן, גברים ונשים שנושאים עימם כאב נפשי ופיזי, ילדים שנולדו בישראל ולא מכירים שום מקום אחר, כולם כאחד רוצים לחיות כאן ולחיות בכבוד. מספרם קטן מאוד, פחות מחצי אחוז מאוכלוסיית ישראל והם לא יוצרים בעיה של ממש. למדינת ישראל אין כל קושי כלכלי לקלוט אותם ולתת להם חיים של כבוד ואמת. אין כל קושי להפוך אותם מאנשים שקופים וחסרי זהות לתושבים בעלי שם וזהות ויחד עם זהות גם אחריות ותרומה לחברה הישראלית. המצב שנוצר בדרום תל אביב הינו בלתי נסבל הן עבור הפליטים שחיים בתנאים תת אנושיים והן עבור תושבי דרום תל אביב שסובלים מההשלכות של המצב שנוצר שם עקב סירובה של הממשלה להעניק מקלט לפליטים ואפשרות לחיות ולהתפרנס בכבוד. הגירוש אינו פתרון! אסור שמדינת ישראל תגרש את האנשים האלה ותיצור את האסון ההומניטרי הנורא הזה.
אנו, במאים, תסריטאים, מפיקים, שחקנים, אנשי צוות, נשים וגברים, נציגות ונציגי אמנות ותעשיית הקולנוע והטלוויזיה בישראל, דורשים למנוע את הגירוש ומצפים מכם לפעול במוסריות ובחמלה הראויה ולתת לאנשים האלה מקלט קבע במדינה שלנו.
זכור כי גר היית בארץ מצריים.

Uri Rosenwaks Osnat Trabelsi Eran Riklis